Dünaamiline hankesüsteem IT-teenuste soetamiseks – mida see pakkujate elus muudab?
25. aug 2022

Dünaamiline hankesüsteem IT-teenuste soetamiseks – mida see pakkujate elus muudab?

Ühishankijad viivad dünaamilise hankesüsteemiga liitunud taotlejate vahel läbi seotud hankeid vastavalt vajadustele, iga hankija korraldab seotud hanked autonoomselt.

Dünaamilise hankesüsteemi infotund
22. aug 2022

Dünaamiline hankesüsteem IT-teenuste soetamiseks – mis see on?

TEHIK on liitumiseks avanud dünaamilise hankesüsteemi IT-teenuste soetamiseks koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse, Riigi Infosüsteemi Ameti, Sihtasutusega Kutsekoda ja Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja arenduskeskusega.

Dünaamilise hankesüsteemi loomise eesmärk on hankijatele tagada arendus-, hooldus-, testimis-, analüüsi- jm seotud tööde teostamine.

Patsiendi terviseandmed
18. aug 2022

Eestlaste terviseandmed muutuvad Euroopa arstidele kättesaadavaks ja vastupidi

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK) avas Eesti tervishoiutöötajatele uue keskkonna, kust saab vaadata välisriigist pärit patsiendi terviseandmeid, et kriitilises olukorras kiireid raviotsuseid teha. Esimeseks liitunud riigiks on Portugal ja lähiaastatel laieneb terviseandmete jagamine arstidele üle Euroopa.

tiimipilt
28. juuli 2022

Patsiendiportaal sai uued tegijad

Täna tutvustas Patsiendiportaali haldaja Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK) avalikkusele oma uusi arenduspartnereid, kes võitsid ligi 4-miljoni euro suuruse hanke viimaks senine digilugu.ee uuele tasemele.

lipp
22. juuli 2022

Digiretseptiga saab nüüd ravimeid osta ka Portugalis

Alates tänasest saab Eestis välja kirjutatud retseptiravimeid osta ka Portugalis. Eestis viibivatel Portugali kodanikel on olnud võimalus kodumaal välja kirjutatud retseptiravimeid Eestist osta juba alates 2020. aastast.

Toimetulekutoetuse määramisel hakatakse tänasest eluasemekulu liigina arvesse võtma ka eluasemelaenu tagasimakset
01. juuli 2022

Toimetulekutoetuse määramisel hakatakse tänasest eluasemekulu liigina arvesse võtma ka eluasemelaenu tagasimakset

Alates 1. juulist 2022. aastast on võimalik majanduslikult raskesse olukorda sattumise korral taotleda toimetulekutoetusega koos ka eluasemelaenu tagasimakse hüvitamist sarnaselt üürikulude hüvitamisega.

TEHIK töötas välja sõjapõgenike üürihüvitiste lahenduse
20. juuni 2022

TEHIK töötas välja sõjapõgenike üürihüvitiste lahenduse

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusel (TEHIK) valmis juuni alguses sotsiaalteenuste ja -toetuste andmeregistris (STAR) IT-lahendus, mis võimaldab kohalikel omavalitsustel senisest kiiremini ja mugavamalt sõjapõgenike üürihüvitiste taotlusi menetleda. Sel kuul on menetletud mõnikümmend üürihüvitise taotlust.

maja
09. mai 2022

TEHIK avas uue kontori

Eesti kõige kiiremini kasvav IT maja Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK) avas uue kaasaegse kontori ajaloolises paekivihoones.

Asutuse direktori Margus Armi sõnul oli kolimiseks mitmeid põhjuseid. „TEHIKus arendab täna 1,3 miljoni Eesti inimese jaoks erinevaid elutähtsaid IT-lahendusi ligi 200 inimest, kellel ei olnud endises hoones selleks lihtsalt enam piisavalt ruumi,“ rääkis Arm.

Eesti avaandmete portaal
02. mai 2022

Terviseamet lõpetab alates maikuust igapäevase COVID-19 statistika avaldamise ning edaspidi antakse nakkusolukorrast ülevaade kord nädalas

Alates mai kuust keskendutakse  Eestis PCR-testimisel riskirühmadele, mistõttu ei ole igapäevase positiivsete testide arvu kuvamise järele senisel kujul enam vajadust. Nakkushaiguste leviku kohta saab terviklikuma pildi Tervisameti nädalapõhisest kokkuvõttest, mis avaldatakse iga nädal teisipäeviti.