arst
22. okt 2021

Meditsiinitöötajatele loodi uus lahendus terviseandmetega tutvumiseks

Kui seni pidid arstid visiidi ajal kulutama ebavajalikku aega erinevatest dokumentidest patsiendi andmete otsimise ja pärimise peale, siis uus andmevaatur toob inimese kliinilised andmed mugavalt ühte vaatesse ning arst saab selle aja kulutada patsiendiga suhtlemise peale.

Tänu uuele lahendusele hoiab arst iga visiidi pealt kokku vähemalt kolm minutit.

kaart
12. okt 2021

Tänasest saab kontrollida EL COVID tõendi vastavust 13 välisriigis kehtestatud reeglitele

Euroopa Liidu COVID tõendite kontrollirakendusega on tänasest võimalik kontrollida oma tõendi vastavust 13 välisriigis nakkuse leviku tõkestamiseks kehtestatud reeglitele. 

katrin reinhold
16. sept 2021

TEHIK - IT-maja, kus luuakse aega 1,3 miljonile eestlasele

Riigi olulisemaid e-teenuseid pakkuva IT-maja Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse ehk TEHIKu üles ehitanud ning viis aastat juhtinud Katrin Reinhold annab ülevaate, kuidas kõik alguse sai, millised on asutuse tänased väljakutsed ja millega saab uus juht arvestada.

 

Üks, mis on kindel, TEHIKu missiooniks on ja jääb luua e-lahendusi, mis aitavad inimestel riigiga suhtlemisel aega kokku hoida.

covid tõend
07. sept 2021

COVID tõendite kontrollimine muutus lihtsamaks

Alates tänasest võimaldab EL COVID tõendite kontrolli uus tehniline lahendus detailset kontrolli ka hetkel Eestis kehtivate nõuete osas. Tänu uuendusele muutub tõendite kontrollimine ettevõtjate ja ürituskorraldajate jaoks mugavamaks.

ariregister
26. aug 2021

Üleminek uuele e-äriregistrile võib põhjustada häireid Terviseameti, Ravimiameti ja Sotsiaalkindlustusameti IT-lahendustes

Äriregistri teenustes toimub 27.-29. augustil 2021 laiaulatuslik katkestus seoses üleminekuga uuele e-äriregistrile, mis koondab mugavalt ühtsesse keskkonda kõik teenused päringute tegemisest avalduste esitamiseni.

tõend
16. aug 2021

Sotsiaalkindlustusamet hakkab välismaalastele EL COVID tõendeid väljastama (RUS+ENG below)

Eestlased ja Eesti isikukoodi omavad välismaalased, kes ei saa endale ise patsiendiportaalis EL COVID tõendeid luua, saavad selleks avalduse esitada kõigis Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktides.

sert
10. juuni 2021

Tänasest saab luua patsiendiportaalis endale Euroopa Liidu COVID digitõendi

Tänasest võetakse Eestis kasutusele uued Euroopa Liidu standardile vastavad digitaalsed COVID tõendid ning lisaks immuniseerimise tõendile on Eesti inimestel võimalik luua endale patsiendiportaalis ka läbipõdemise ja negatiivse testi tõend. Võltsimiskindlad tõendid võimaldavad edaspidi Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda. Euroopa Liidu digitaalsete COVID tõendite süsteem rakendub täismahus alates juulist.

sert
03. mai 2021

Vaktsineerimissertifikaadi on saanud üle 12 000 inimese

Kolme päevaga on vaktsineeritust tõendava QR-koodi genereerinud 12 062 inimest.

vaktsineerimispass
30. aprill 2021

Vaktsineeritust saab nüüd tõendada QR-koodi abil

Alates tänasest, 30.04.21, on COVID-19 vastu vaktsineeritud inimestel võimalik läbi patsiendiportaali luua endale ise tasuta võltsimiskindel vaktsineerimistõend, mis võimaldab edaspidi Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda. Tõendit saab kasutada nii nutiseadmes kui ka väljaprinditud kujul.