OID ehk Object ID on rahvusvaheliselt kasutatav standard, mille haldajateks on nö tipust sammsammu haaval allapoole liikuvad riigid, organisatsioonid, osapooled jne. Iga osapool haldab talle määratud OIDi alam-OIDe. Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse OID on 1.3.6.1.4.1.28284, selle haldaja jagab igale järgnevale taotlejale alam-OIDe.

SISENE OID haldusüsteemi

Publitseerimiskeskus on tsentraalne meditsiiniklassifikaatorite ja -standardite avaldamise keskkond, mida haldab Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus. Publitseerimiskeskuses avaldatakse Tervise infosüsteemis kasutusele võetavad standardid, klassifikaatorid ning loendid. Lisaks leiab siit Tervise infosüsteemi liidestumis- ja kasutusjuhendid.

Riigi infosüsteemide haldussüsteem

  • RIHA on riigi infosüsteemi kataloog.
  • RIHA on keskkond koosvõime, andmekaitse jmt nõuete tagamise menetlustele.
  • RIHA on X-tee, klassifikaatorite süsteemi ja eesti.ee tugisüsteemiks.
  • RIHA on riigi infosüsteemi juhtimise vahend.
  • RIHA on Euroopa mastaabis unikaalne, rahvusvahelist tunnustust võitnud süsteem.
LOE LISAKS

ESTathon on testimisüritus, mille käigus testitakse jooksvalt koostöös tervishoiuteenuse osutajate infosüsteemide arendajatega läbi erinevad dokumentide edastamise ja/või pärimise stsenaariumid. ESTathoni eesmärk on ennetada arendustööde käigus olukordi, kus võivad tekkidavead ning üritada nendele juba eos lahendusi leida.

ˇ

KASUTAJATUGI

Avatud 7.00-22.00

Tel: 794 3943

E-mail: abi@tehik.ee

ÜLDKONTAKTID

Uus-Tatari 25, 10134 Tallinn

Tel: 794 3900

E-mail: info@tehik.ee